• Slide 1

Petr Hobža

Největší výrobce klasických brambůrek v ČR!

O SPOLEČNOSTI

Psal se rok 1988, když rodiče napadlo hodit na pánev pár nakrájených brambor, aby hosté letního kina měli k pivu co zakousnout. Tehdy ale ani jeden z nich netušil, že za pár let poté povedou prosperující firmu, ve Strážnici, kterou zná snad každý, kdo si někdy zašel „na jedno“. A která dnes funguje už bezmála třicet let. Když se jim tři roky od první usmažené porce podařilo na sousední pouti prodat 70 krabic za pouhých dvacet minut, bylo jasné, že dobré brambůrky mají budoucnost. Plány ale ještě nebyly nijak velkolepé. Jak táta říká, nemusí pršet – stačí, že dlouho kape.

Doba se změnila, brambůrky chutnaly lidem čím dál tím více a bylo třeba dělat jich čím dál tím víc. Ale hlavně pořád stejně dobře. I když se z šesti kil denně stalo čtyřicet tun, z kvality jsme nikdy neslevili. Naši výrobní linku jsme pečlivě budovali, hledali nejvhodnější technologie, stavěli jsme ji sami kousek po kousku. A každý z těch tisíců brambůrků, které denně vyrobíme, chutná stejně jako ty ručně smažené z kuchyně u nás doma.

Petr Hobža

Petr Hobža

Vážení partneři,
o tom, co dělá náš brambůrek brambůrkem a ne chipsem, se dočtete na následujících stránkách. Ještě před tím bych Vám, našim partnerům, chtěl jménem celé rodiny poděkovat. S některými z Vás se známe už přes dvacet let a jsou to právě dobré a tradiční vztahy, které tvoří základ hodnot naší firmy. Na kvalitě, která se nemění, jsme si vždy zakládali nejvíce. Jde nám o výborné brambůrky, výrobu i osobní vztahy a skoro 30 let existence firmy jasně říká, že tyto hodnoty mají smysl. A my se jich budeme držet. Neodlišují nás totiž jen samotné brambůrky, ale příběh a charakter naší firmy. Ty totiž i po letech změn, vývoje a inovací zůstávají stejné.

Když jsme s bratrem před lety nastoupili do firmy, naše technologické zázemí sestávalo z malé poloautomatické linky a naše vize měly dost nezřetelné obrysy. Na to, abychom dělali brambůrky přesně podle našich představ, totiž neexistoval výrobní proces. Bylo tedy zapotřebí ho vytvořit. A společně s ním se kontury naší budoucnosti významně zostřily. Procestovali jsme mnoho zemí, poznali nejrůznější technologie a vymysleli jsme tu správnou kombinaci. Vybudovali jsme moderní výrobní linku tak, aby vyhovovala našim požadavkům. Známe ji do posledního šroubku. Obchodní výsledky a to, že jsme schopni i v takovém množství vyrábět stejně dobré brambůrky jako kdysi, hovoří samy za sebe. Jsme hrdí na všechno, čeho se nám s Vaší pomocí podařilo dosáhnout. Společně jsme vybudovali dobrou věc a doufám, že nás toho ještě hodně čeká.

Libor Hobža

Libor Hobža

Historie

Naše rodinná firma Petr Hobža byla založena v roce 1988 jako živnost na povolení Národního výboru. Od té doby vyrábíme klasické smažené brambůrky prémiové kvality.

píše se rok
19
88

Začátky

Petr Hobža starší smaží první brambůrky návštěvníkům svého bufetu u letního kina.

 

 

 

Naše kvalita zaručena

Jedním z našich hesel, kterým se absolutně řídíme, je:

Kvalita, kterou tvoříme dnes, je základem úspěchu v budoucnosti!
Všechny naše výrobky nesou označení KLASA Ministerstva zemědělství České Republiky.

Naše výroba má zavedený certifikovaný systém kritických bodů HACCP od roku 2005. Veškeré kvalitativní výrobní procesy a distribuce naší firmy splňují požadavky systému FSMS (food safety management standards)

Už skoro třicet let vyrábíme brambůrky. Žádné chipsy u nás nenajdete. Od začátku trváme na svém a budujeme podnik, který staví na rozdílu mezi dobrým brambůrkem
a eurochipsem.

Slaninové

Časté dotazy
 • Rozdíl mezi chipsy a našimi produkty?

   

  Rozdíl je technologicky podstatný. Před smažením jsou chipsy propláchnuty ve vlažné vodě (blanšírování), čímž dojde k "vypláchnutí" charakteristické bramborové chuti, brambory jsou zbaveny škrobu a cukrů, jejich následné zpracování je pak jednodušší, tímto způsobem je možné zpracovávat širší spektrum bramborových odrůd.

  Naše brambůrky, jsou před smažením odstředěny od vody, což je technologicky velmi náročný a strojně unikátní proces, jehož vývoj trval naší firmě 15let. Právě tento proces ponechává našim produktům pravou bramborovou chuť a aroma produktu je proto s chipsy nezaměnitelné.

 • Posíláte zboží také na dobírku?

   

  Ano, po dohodě (většinou v případě absence naši distribuce v daném regionu) lze zboží zasílat prostřednictvím České pošty.

 • Kde zakoupíte naše produkty?

   

  Naše výrobky lze zakoupit v těchto českých řetězcích: Albert Supermarket, Albert Hypermarket, Billa ČR, Globus ČR, Kaufland ČR, Lidl ČR, Makro Cash&Carry, Penny Market ČR, TESCO ČR, BILLA SK a METRO Cash&Carry SK, JIP, Čepos, vybrané Jednoty, DLC, výdejní automaty Delikomat, LIDL SK a nově KOLONIAL.CZ

 • Jaké standardy splňují naše produkty?

   

  Naše produkty splňují požadavky certifikovaného systému HACCP a IFS. Rovněž všechny naše produkty, jakožto jediného výrobce na trhu a prvního výrobce, jsou označeny Ministerstvem zemědělství ČR značkou kvality KLASA.

 • Jaký olej je používán na smažení našich produktů? Proč zásadně nepoužíváme olej palmový či slunečnicový?

   

  Jaký olej je používán na smažení našich produktů? Proč zásadně nepoužíváme olej palmový či slunečnicový?

  Naše firma používá výhradně český 100% řepkový olej. Důvodem je i přes vyšší cenu oleje (vůči např.oleji palmovému, ten má rovněž lepší výrobně technologické vlastnosti a samotné smažení je tak technologicky jednodušší) nezaměnitelná chuť finálního výrobku.

  Každý konkrétní druh rostlinného oleje je ve svém složení specifický, značné rozdíly jsou především v podílech jednotlivých látek. Společný pro většinu z nich je vysoký obsah nenasycených mastných kyselin a naopak nízký obsah nasycených mastných kyselin a také absence cholesterolu.

  Složení mastných kyselin ve vybraných rostlinných olejích v % (zdroj):

    Olej    SAFA    TFA    MUFA    PUFA  
          Omega 3    Omega 6 
    Řepkový 8 1 61 9 20
    Olivový 15 75 1 9
    Slunečnicový  12 1 25,5 0,5 61
    Sójový  16 23 7 53
    Palmový 50  0,5 40  9,5
    Kokosový  90  3

  SAFA nasycené mastné kyseliny, MUFA mononenasycené mastné kyseliny, TFA trans mastné nenasycené kyseliny, PUFA vícenenasycené mastné kyseliny

  Olejem bohatým na mononenasycené mastné kyseliny je olej olivový a řepkový.

  Nejvyšší podíl vícenenasycených mastných kyselin má zase olej sójový a slunečnicový.

  Existují ovšem i tak zvané tropické oleje (například palmový nebo kokosový), u nichž je podíl nasycených mastných kyselin natolik vysoký, že je srovnatelný s hovězím lojem (palmový) nebo máslem (kokosový).

  Za krále olejů se považuje olej olivový, jehož předností je vysoký obsah mononenasycených mastných kyselin (až 75 %).

  Ze srovnání u nás běžně používaných olejů vychází jako jednoznačný vítěz olej řepkový, který se svým složením i zdravotními účinky olivovému oleji velice podobá.

  Podle posledních vědeckých poznatků o působení jednotlivých druhů mastných kyselin v olejích, skladba řepkového oleje je však dokonce ještě lepší než skladba oleje olivového.

  Řepkový olej obsahuje velmi málo nasycených mastných kyselin (asi 8 %), naopak vysoký podíl mononenasycených mastných kyselin (zhruba 61 %) a ideálně odpovídá doporučovanému poměru mezi esenciálními mastnými kyselinami omega 6 a omega 3.

  Zboží dopravujeme samozřejmě až na místo odběru po celé ČR i SK, při menších odběrech je možné zboží zasílat i na dobírku, kterou hradíme my.

  Naše výrobky se skvěle hodí do všech hospůdek, vinných sklípků a ke všem příjemným posezením právě díku tomu, že jsou výbornou pochutinou ke všem příležitostem.

Napsali jste nám
Libor Hobža | 21.02.2018 | 12:08

Dobrý den Lukáši,

v současné době vyrábíme ve 175g balení jen solené a česnekové. Plánujeme to letos napravit :)

Vše dobré přejí Hobžovi!

Lukáš | 20.02.2018 | 16:42

Dobrý den.Kupujeme jen vaše brambůrky,jsou nejlepší.Rád bych věděl,proč v Lidlu,když je český týden,nejsou ve 175g balení také slaninové a pepřové,proč jsou jen solené a česnekové.Menší balení u nás v rodině nemá ani cenu kupovat.Děkuji

Libor Hobža | 20.02.2018 | 15:51

Dobrý den paní Terezo,

moc děkujeme za milou pochvalu. Pokud někdy budete mít cestu okolo, určitě se ozvěte, rádi Vám naši výrobu ukážeme.

Vše dobré přejí Hobžovi!

Tereza P. | 18.02.2018 | 15:32

Dobrý den, moc Vás zdravím a musím napsat jedině pochvalu. Vaše brambůrky jsou opravdu vynikající. Já osobně upřednostňuji solené, manžel miluje česnekové a děti se vždycky rády ke konzumaci přidají. Jiné už nekupujeme a když někde jsme, tak poznáme, že nabídnuté brambůrky nejsou ty Vaše. Moc jsme si je oblíbili.

Přeji Vaší rodině mnoho úspěchů a ať se Vám stále daří.

Libor Hobža | 09.02.2018 | 14:10

Dobrý den pane Spitzbarte,
moc děkujeme za pochvalu naší práce. V brzké době uvedeme na trh novinku, kterou jsme vyvíjeli celý minulý rok. Určitě Vás svou chutí také zaujme.

Pokud byste měl někdy cestu okolo Strážnice, ozvěte se, rádi Vám naši výrobu ukážeme.

Zdravím Jirko,
nesolené již bohužel nedodáváme do žádného z řetězců.

Pozvání do výroby platí samozřejmě i pro Vás.

Vše dobré přeje rodina Hobžova!

Napište nám
Petr Hobža Snack a.s.
Za Drahou 1857
696 62 Strážnice
Česká republika
 
Petr Hobža ml.
+420 607 960 926
obchod
Libor Hobža
+420 602 164 935
výroba
Martin Hrachovský
+420 725 486 611
kancelář
Kancelář
+420 518 333 325
Memo/fax
+420 518 334 465
na vzkazy reagujeme vždy okamžitě obratem. Lze rovněž zasílat SMS
IČO: 06514731
DIČ(VAT): CZ06514731